Handel winem przynosi ogromne zyski.
Na całym świecie.


A tam, gdzie są ogromne zyski, tam są ogromne pieniądze, a tam gdzie są ogromne pieniądze, to one grają pierwsze skrzypce, a dopiero później wysoka jakość i personalizacja produktu.

niedziela, 27 lutego 2011

PROGNOZY DLA WIN WYRAFINOWANYCH



Inne prawa natomiast, będą rządzić wyrafinowanymi i cennymi winami ze Starego Świata. W tej niszy bowiem, możemy przewidywać z największą dozą prawdopodobieństwa, iż jakość [również] będzie rosła, ale także i ceny. Prawdopodobnie będą one rosły bardzo znacznie, żeby nie powiedzieć – niebotycznie.

Dlaczego ?

Otóż w całym świecie nie przybędzie już więcej, czy to bordoskich czy to burgundzkich, czy to alzackich parcel grand cru. Nie przybędzie legendarnych mozelskich działek w okolicy czy to Bernkastel czy to Erden. Z dnia na dzień nie urosną ponad stuletnie krzaki granacha i carinena w niegościnnym, wulkanicznym El Priorato. Nie pojawią się również klany winiarskie, których korzenie sięgają 60, 80 pokoleń wstecz ciągłej produkcji wina, tak jak to ma miejsce niejednokrotnie, na przykład we Francji.

Z drugiej natomiast strony podaż na tego rodzaju, mniej lub bardziej, ale zawsze wyrafinowane wina, będzie szybko rosła. Już dzisiaj daje się zauważyć o iluż więcej miłośników wina przykłada coraz większą wagę nie tylko do jego jakości, struktury czy finezji, ale i „duszy”. Nawet w Polsce coraz rzadziej, na całe szczęście, można spotkać miłośników "winka", a nie wina, jak również niezłomnych wyznawców świętej zasady: nie ważne co, byle dobrze sponiewierało, określających samych siebie z żenująca zaiste dumą mianem "winopijców".

Rosnąca liczba entuzjastów szlachetnych win, ma swoje źródła nie tylko pośród coraz bardziej zniechęconych i rozczarowanych brakiem wyrazu i nudą win wielko- produkcyjnych, ale również w nowych rynkach konsumenckich. Takimi rynkami są Chiny, Indie i Brazylia, żeby nie wspomnieć o tradycyjnych odbiorcach takich jak Amerykanie czy Anglicy.

Wystarczy zauważyć, iż ostatnio, azjatycki nabywca zakupił butelkę (Imperial, 6 l ) Château Pétrus 1982, za £45,000.-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz